Kodėl Apšala Plastikiniai Langai?


Žiema Lietuvoje gali būti žavi su sniego pusnimis, kurios primena šiltesnius ir gražius vaikystės prisiminimus. Atsimenate, kaip bandėte žvalgytis pro nusirėžusių langų stiklus, ilgėdamiesi pasidaryti sniego žmogų ar mėtyti sniego kamuolius su draugais.

Tačiau žiemą Lietuvoje lydi ne tik stebuklai, bet ir šalčio iššūkiai, ypač namų langams. Net sandariame name ant langų gali susiformuoti ledo sluoksnis, kuris gali kelti problemas ne tik žiemos metu, bet ir po jų.

Kodėl taip atsitinka? Yra keletas veiksnių, darančių įtaką šiam reiškiniui:

 1. Vandens garai: Kai oro temperatūra lauke nukrenta žemiau nulio, vandens garai ar drėgmė oru pradeda rinktis ant langų stiklo. Kai stiklo paviršius pasiekia “rasos” tašką arba šaldymo tašką, garai greitai keičiasi iš dujų į vandens lašus ir sparčiai šaldo į ledinius kristalus.
 2. Drėgmė: Drėgmė yra tiesioginis oro drėgmės lygio matavimas. Mažinant drėgmės lygį namuose, galima sumažinti šalčio susidarymą langų stikluose, tačiau tai dar nesuteikia garantijos, kad problema bus išspręsta.
 3. Oro nutekėjimas ir prastai veikiantys langai: Nors langai veikia kaip barjeras, kuris laiko jūsų namų šilumą, jie gali pradėti praleisti orą. Priežasčių gali būti daug: netinkamas langų montavimas, jų senatvė ar pažeidimai.

Tačiau kodėl tai svarbu? Ledo sluoksnio buvimas ant langų gali kelti ne tik estetinių, bet ir struktūrinių bei saugumo problemų.

 1. Ilgaamžiškumo pavojus: Vanduo gali iškreipti konstrukciją ir sukelti įtrūkimus stikle. Tai gali dar labiau padidinti oro nutekėjimo problemą, ypač žiemos metu.
 2. Pelėsis ir pelėsinis puvimas: Kai ledas tirpsta, vanduo gali sugadinti rėmą, o tai leidžia suformuoti pelėsį. Pelėsis gali kelti sveikatos riziką, sukeldamas kvėpavimo ir plaučių problemas.
 3. Padidėjęs energijos sąnaudų kaštai: Šalti ir praleidžiantys langai nesuteikia tinkamos šilumos izoliacijos. Tai gali priversti jus didinti termostato temperatūrą, o tai savo ruožtu padidina energijos sąnaudas.

Kaip išvengti ledo susidarymo ant langų? Štai keletas patarimų:

 1. Įjunkite ventiliatorius arba naudokite oro drėkintuvą, kad sumažintumėte drėgmės lygį namuose.
 2. Atidarykite užuolaidas arba žaliuzes, kad oro cirkuliuotų aplink langus.
 3. Nedžiovinkite drabužių namuose, jei tai įmanoma. Jei negalite išvengti drabužių džiovinimo viduje, įsitikinkite, kad skalbinių kambario ventiliacija yra tinkama.
 4. Laikykite namus pakankamai šiltus.
 5. Užsandarinkite arba naudokite įtempimo juostas langams.
 6. Sumontuokite plastikinę izoliaciją ant langų.
 7. Svarstykite apie šildymo atkūrimo ventiliacijos sistemą.
 8. Mąstykite apie langų pakeitimą dvigubais arba trijų sluoksnių stiklais.
 9. Jei esate nepatenkinti dėl situacijos, pasikonsultuokite su profesionaliu specialistu.

Geriausia būti pasiruošusiam ir spręsti šias problemas iš anksto, kad galėtumėte visiškai mėgautis žiemos metu su šeima ir draugais, neleisdami šalčiui sugadinti jūsų šiltesnius prisiminimus.

Comments are disabled.